Poutníkův škrpál č. 14: Co přinesl Mikuláš

Milí Poutníci, Poutnice, Poutníčata, rodičové a kamarádi,

Taky vám přijde, že venku to vypadá spíš na začínající jaro než zimu? Počasí se asi definitivně zbláznilo, a pokud chcete zažít něco ještě bláznivějšího, držíte v ruce správný materiál.

 

titulka-prosinec-15

Nechci, aby to vyznělo vychloubačně, ale musím sem napsat, že se nám poslední dobou všechno skvěle daří, máme za sebou povedený vstup do nové celoroční hry Země za zrcadlem, děti to s námi baví, nová klubovna je skvělá a ještě skvělejší a já s Chumbou máme za sebou kurz kvalifikace na hlavního vedoucího, který jsme absolvovali spolu s Matějem od Tuláků. Všechno zní skvěle optimisticky a to je podle mě v tomto zašedlém zimním období to nejdůležitější.

Přijde mi, že jakmile se přechýlíme z jara / léta do podzimu / zimy, lidem jako by chyběly sluneční paprsky a koukají na svět šedýma očima. Vždyť lidé okolo mě jsou vždycky nejsmutnější zrovna na podzim. Příklad, na kterém jsou vždycky tyhle společenské chmury vidět nejvíc, je MHD. Lidé jezdí tramvají se strhanými obličeji, mají sklopený pohled a doufají, že s nikým nenavážou oční kontakt a už vůbec nezapředou hovor.

Vždyť já se nedivím, pro mě je taky utrpení vstávat do tmy v 6:30. Je to jako by člověk v noci ani nespal, ale vždycky se snažím vstávat s vidinou hezkého dne (a většinou se strašně těším na snídani). Proto chci udělat tenhle Škrpál co nejoptimističtější, na oslavu toho, jak se nám v oddíle (i mimo něj) všechno daří a máme se rádi! Taky se všichni hrozně těšíme na Ježíška! Takže jak zahnat podzimní / zimní splíny? Zalézt si s kakájem a Škrpálem do postele nebo s námi vyrazit na super akci (viz nahoře).  A taky doufám, že bude letos pořádný sníh, ať se máme s čím koulovat!

 

Přečti si Poutníkův škrpál č. 14