Poutníkův škrpál č. 12: Spacákáč

Na titulní straně je nákupní vozík, se kterým jsem se pokoušel odjet Poutnický Top Gear. Jak to dopadlo, se dočtete na straně 8. Zahrajeme si takovou hru. Je na styl „přijela babička z Číny“, jistě ji pochopíte bez vysvětlování pravidel.


Přijel Opičák z Prahy, přivezl vozíček z Penny. A v tom vozíčku bylo: celoroční bodování, info o Qahramonu, zápisky z akcí, fotky, plány nové klubovny, hra, vtípky, názory na oddíl…


Končíme školní rok 2014/2015. Co všechno jsme za něj stihli vytvořit, kolik zážitků jsme uskutečnili, kolik emocí proteklo jako voda v řece a kolik zase jako v urychlovači částic v CERNU, zapnutém na maximální výkon, kolik jen radosti jsme rozdali a kolik úsměvů vykouzlili. Kolik hodin odpracovali… Záměrně nepíšu otazník. Ona odpověď číslem napsat nelze.


Toto číslo Poutníkova škrpálu dostáváte do ruky na letním táboře Qahramon. Až budete o poledním klidu chtít dělat humbuk, raději si zalezte na hezké místo a začtěte se. Taktéž je toto čtivo doporučeno jako četba před spaním – za světlo z baterky v tomto případě peskovat nebudeme. I proto nese název Spacákáč. Mimochodem: Víte, že se tak mohl jmenovat náš časopis namísto Poutníkova škrpálu?


Vzhledem k tomu, že je léto a slunko nám pálí, dovolil jsem si barvičky sladit do žlutého odstínu. Bohužel Poutníkův škrpál se tiskne černobíle z důvodu finanční úspory, ale pokud chcete, můžete si ho vytisknout v barvách (anebo se jen kouknout) z našich oddílových stránek. V současné době se nalézá v archivu i na hlavní stránce jako nový příspěvek (sice jsme právě v Zátoce pláňat, ale skutečně tam je, jsem kouzelník).


Sešlo se nám poměrně dost příspěvků z řad dětí a rodičů. Děti budou odměněny body, které se započítají do dalšího celoročního bodování. Rodičům postačí jistě poděkování a víra, že si někdo jejich příspěvky přečte.


Jistě jste si všimli, že Poutníkův škrpál měl během roku na starost vždy jiný vedoucí. Příští číslo bude tvořit Chumba a uzávěrka je stanovena na 11. 9. 2015 o půlnoci. Tak posílejte své výtvory.


Až přečtete celé číslo tohoto oddílového časopisu, jistě vás napadne otázka: „Co tu k čertu dělají ty šipky?!“ Zkuste mi na tuto otázku odpovědět. Ústně, nebo na oddílový email oddilpoutnici@gmail.com, správnou odpověď nejspíše zveřejním v dalším čísle.