Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Sraz oddílů 2018

Pořádali jsme Sraz oddílů 2018. Nosné téma bylo Kytice od Karla Jaromíra Erbena. Celkově se na srazu v Zátoce Pláňat sešlo 150 lidí z 8  oddílů, a to z Poutníků, Krhútů, Sportíků, Tuláků – Malešic, Ginkga, Koníků, Stopy a Mopíků.

sraz-oddilu-kytice-18-102-nahled

 

 


Pokračování tohoto článku »»»

Proběhlo Kydání hnoje 2018

Proběhla akce s názvem Kydání hnoje. Vedoucí oddílu vyjeli ven do Jizerských hor, aby se sladili a připravili na další rok. Zároveň se probírala témata, která ovlivní dění oddílu na roky dopředu. Mimo porady, která trvala čistého času 21 hodin – ano, čtete dobře – vedoucí prošli minivýcvikem v tom, jak vést reflexi u programů, které vedou. Zároveň šlo o aktivitu zaměřenou na komunikaci mezi sebou.

 

Pokračování tohoto článku »»»

Pekli jsme cookies

Na první schůzce školního roku 2018/2018 se nás sešlo mnoho. Pekli jsme spolu v Neobyčejné klubovně čokoládové cookies a byla to dobrota.

Pokračování tohoto článku »»»

Hledáme instruktory

Proč děláme nábor nových posil?

Někteří z vás se ptali, proč děláme něco takového, jako je nábor, a to nábor instruktorů. Nejde o to, že teď nikdo z dospělých neodchází a proto není třeba hledat nové mladé posily. Právě naopak. V době, kdy tu máme fungující oddíl s partou dospěláků, je nejlepší čas nabídnout mladým lidem, kteří by rádi poznali, co všechno obnáší pracovat v oddíle, aby to zkusili u nás. Ze zkušenosti víme, že ne každé odrostlé dítě z oddílu se stane jednou instruktorem (rádcem) a pak vedoucím. A pokud se najde třeba jen pár, byť „cizích“ mládežníků, kteří mezi nás zapadnou a zapojí se do činnosti, bude to ku prospěchu všech. Věřte, že budeme pečlivě vybírat :)

 

obrazek obrazek obrazek
obrazek    

Přidej se k nám

O nás

Přidej se!

letak-2018-nahled

Tajný bod: Vlčice

,,Hmmm, palestína jo? A žlutá? Proč ne modrá? No to je jedno. Ale kdo jí má, je v Kmeni. To je dost zajímavé a lákavé.“ Tyto otázky, jsem si kladla s příchodem do oddílu Poutníci. Fajn, udělám si Základní oddílovou zkoušku. Děti mi s tím určitě pomůžou. Tajného bodu jsem se hodně bála. Je takových věcí co neumím, nezvládám úplně suprově, či z nich mám respekt. No, nevadí, až přijde ten správný čas…nějak to dopadne. 

vlcice-kmen-1-nahled

Pokračování tohoto článku »»»