Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Velká prázdninová seniorka

První den jsme přišli a měli jsme volný program a čekali jsme na Áďu, Opičáka a Krysaře. Přijeli kolem desáté hodiny a pomohli jsme jim vybalit věci s auta. V neděli jsme jeli prapodivný závod na rozbitých kolech. Po obědě jsme se rozdělili na týmy a hráli jsme velké piškvorky. Večer u ohně nám Áďa přečetla jeden příběh a měli jsme napsat kdo se zachoval nejhůře, a poté se shodnout dohromady.

seniorka-2017-005-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Tábor 2017: Ochránci světla

Vstoupili jsme do prvního ročníku Školy umění a magie, na který jsme se během roku připravovali. Postupně se dělo stále více podivností jako třeba změna znaku Bradavic, přítomnost cizího na nástupu, odvolání ředitelky, vyvěšení cizí vlajky, výuka zakázaných kouzel.

Nakonec jsme zjistili, že se Orfan snaží ovládnout Bradavice zevnitř i zvenku. Museli jsme se mu spolu s profesory postavit a naši školu ubránit, což se povedlo.

V mezidobí se hrála velká liga famfrpálu o nový model Nimbus Rainbow, což mělo velký ohlas.

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek  

Pokračování tohoto článku »»»

Škola umění a magie

Článek pojednává o celoroční hře Škola umění a magie, na kterou navazuje tábor Ochránci světla.

DŮLEŽITÉ DOKUMENTY

Důležité milníky celoroční hry Škola umění a magie

Profesoři ve Škole umění a magie

Kouzelnický slovníček

Letní tábor Ochránci světla

Ramcák – Ochránci světla

Fotogalerie z celoroční hry

Pamětní lístečky: Škola umění a magie 2016/2017


znak-zzz

Znak celoroční hry a zároveň školy

Pokračování tohoto článku »»»

Pamětní lístečky: Škola umění a magie 2016/2017

tabor

Pokračování tohoto článku »»»

Poutníkův škrpál č. 21: Držíme se

titulka-cervenec-17-nahled

Vyšlo táborové číslo Poutníkova škrpálu, oddílového časopisu. Přejeme všem příjemné počtení.

 

ČTĚTE ZDE

Důležité milníky celoroční hry Škola umění a magie

  • Na květnovce jsme se pohybovali světem černé magie. Umíchali lektvar Scutum spiritus, trénovali s hůlkami a létali na košťatech. Zápočet jsme dostali za zneškodnění Bubáka a upoutání jeho pozornosti.
  • Na dubnovce jsme věštili z run a vytvářeli lapače snů. Zahráli jsme si famfrpálový zápas a zapálili čarodějnici. Dozvěděli jsme se, že každý člověk má na ministerstvu kouzel na odboru záhad svoji věštbu.  
  • Na březnovce jsme zkoušeli žít jako mudlové. Nelétali jsme na košťatech, nekouzlili jsme a všechno dělali, jako bychom byli naprosto obyčejní. 
  • Na lednovce jsme míchali lektvary s Kamélií Vzdělanou. Sháněli jsme ingredience po okolí, hráli famfrpál po kolena ve sněhu a dostali list z mandragory a divnou ampulku.  
  • Na vánočce jsme se naučili hrát divadlo pod dozorem profesora Mac Kinleyho a jeho pomocníka s pseudonymem Bezejmenný. Představení, která jsme celý den trénovali, zahráli herci na jevišti v podobě stodoly s velkými vraty na kolejnici. Zároveň jsme si ozdobili stromeček, rozdali dárečky a všichni teď mají nová poutnická trička, které jsme našli na zahradě plné rozsvícených lampiónů.   
  • Na listopadovce jsme se naučili o tvorech kouzelnického světa. Dostali jsme indexy a první podpis od Lukrécie Rovnonožkové. Kouzlem Expecto patronum jsme pokořili mozkomory a dostali od nich ampulku.
  • Na Podzimkách jsme cestovali do Londýna (autobusem, balónem, metrem, tramvají, stíhačkou, lodí a letadlem). Dostali jsme se do Příčné ulice poté, co jsme našli vchod. V Gringottově bance jsme si vydělali peníze na materiál od Olivandera, z něhož jsme si vyrobili hůlky a košťata.
  • Obdrželi jsme přímo domů pozvánku do Školy umění a magie v Bradavicích.