Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Výroba ptačí budky (rehkovník) pro zelenou učebnu Mateřské školy

 

p7010026-nahled

31. 5. 2017

Dnes se ve 14:00 slavnostně otevírá venkovní třída označená jako „zelená učebna“ na zahradě Mateřské školy Mezi školami 2323 na Praze 13 (Hůrka). Jsme rádi, že jsme přispěli do tohoto projektu tím, že jsme věnovali vlastnoručně vyrobený rehkovník (ptačí budka), který jsme vyráběli v průběhu schůzek.

Ať slouží! 

Fotogalerie z vytváření zelené třídy jsou zde:http://maskolka.rajce.idnes.cz/Zelena_ucebna/

 

Pokračování tohoto článku »»»

Obrana proti černé magii

kveten-17-018-nahled

Profesor Grala Posedlý nás tentokrát provázel obranou proti černé magii. Upozornil nás na zlo, které se po staletích opět volně pohybuje světem. První noc jsme museli držet noční hlídky, aby se mohlo bránit případné hrozbě. V sobotu ráno nám pan profesor ukázal knihu vybraných informací o magii zvanou Pentagramus. Něco nám z ní přečetl a poté nám ji zapůjčil k nastudování. Dal za úkol nacvičit používání magické hůlky, přinést vodu ze tří pramenů pro přípravu obranného lektvaru Scutum spiritus a vyrobit si náramek jako amulet pro obranu bez používání kouzel.

V noci jsme plnili zkoušku k získání zápočtu. Každý sám musel projít bez světla lesem a najít Bubáka. Na něj jsme použili jednoduché zaklínadlo, aby nám neublížil, a potom jsme se snažili upoutat jeho pozornost tak, aby na nás jakkoli reagoval. Bylo to pro leckoho těžké, ale všichni svůj strach přemohli.

Pokračování tohoto článku »»»

Koloběžky: 473 km za 24 hodin

kolobezky2017-047.jpg-nahled


Letošní koloběžky začínaly již v pátečním poledni. Bylo těžké se sejít v tento čas, proto děkujeme rodičům, kteří mohli dorazit dříve a jezdit. Lidé během odpoledne postupně přibývali, takže s ježděním nebyl problém. Gril se k večeru rozjel na plné pecky a ani sobotní nájezd policie ho nezastavil.   

Pokračování tohoto článku »»»

Lentilka je členem Kmene

Lentilka byla na koloběžkách přijata do do Kmene. Splnila totiž svůj Tajný bod. Chystáme pro členy Kmene Poutnický Top Gear a lezení na Černolických skalách.

lentilka-tajny-bod

Pálení Čarodejnic / Jasnovidectví

duben-carodejnice-17-044-nahled

Čarodějnice u Poutníků byly spojeny hned s několika prvenstvími, i když náš oddíl oslavil již šesté narozeniny. Jedno z nich byla návštěva nádherného místa Měsíční údolí u Vlašimi, které bylo plné pozitivní energie. Druhé prvenství bylo ve společně tráveném čase pálení čarodějnic v netradičním duchu. Prodloužený víkend s sebou nesl i krásný kus naší celoroční hry, kdy jsme se setkali s profesorkou Lupusovou.

Pokračování tohoto článku »»»

Průzkum hostivařského podzemí (kanál)

Bláťa, Brňák, Mates, Bebina a Opičák se vydali 26. 3. 2017 prozkoumat hostivařské podzemí. Zhruba jednou do roka se tihle týpci dostanou do kanálu, protože je to prostě baví. Tak se koukněte z pohodlí domova na fotky, jak se baví vaši bláznivější vedoucí.

kanal-17-014-nahled

Fotogalerie

http://poutnici.desitka.cz/…galerie/150/

 

Video

Pokračování tohoto článku »»»