Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Poutníkův škrpál č. 23: Zimní počteníčko

Vyšlo nové zimní číslo časopisu Poutníkův škrpál. V mrazivém počasí přejeme příjemné čtení někde za pecí.

skrpal-23-nahled

STAHUJTE ZDE

Strom republiky ve Vršovicích

dsc00061

Ve vršovických Heroldových sadech stojí Strom Republiky. Ve 130 cm nad zemí má obvod 46 cm. Jedná s o lípu – český národní strom. Dle našeho odhadu je strom starý cca 25 let. Byl vysazen v roce 1998.

Pod ním se nahází cedule s nápisem: „Strom republiky byl zasazen u příležitosti 80. výročí vzniku Československé republiky Městskou částí Praha 10 a Českým svazem bojovníků za svobodu.“

Na schůzce jsme toto všechno zjistili a strom zaznačili do databáze Stromy svobody. Více informací zde: stromysvobody.cz

Chytrolíni

chytrolini-18-nahled

V pátek 2. 2. 2018 proběhla první akce s názvem Chytrolíni. Sešli jsme se jako vedoucí oddílu Poutníci a přizvali účastníky kurzu Zapalovač, abychom si předali znalosti z pedagogické oblasti načerpané nejen na CVVZkách.

Táborová hymna Bradavice

V rámci plnění 10. výzvy ze Soutěže skautských oddílů jsme se rozhodli zazpívat hymnu letního tábora s názvem Bradavice.

Historie bojovníků

lednovka-18-019-nahled

Lednová výprava nás zavedla do města stříbra – Kutné Hory. Hned na začátek jsme se mohli účastnit debaty dvou adeptů na vikingského krále, která zrcadlila aktuálním dění při volbě prezidenta. 

Druhý den byl hodně výživný, nejenom že jsme se vydali po stopách staré vikingské ságy do známé Kostnice a Katedrály sv. Barbory, ale cestou jsme ji ještě procvičili naši kondici ve slalomu vikingských bojovníků. A večer byl výživný vuřtgulášem, který jsme si uvařili rovnou poslepu! 

V neděli jsme si naposledy zahráli na místní klavír, kterému jsme během našeho pobytu nedali moc oddechu, a hurá na vlak!

 

Fotogalerie

http://poutnici.desitka.cz/fotogalerie/174

Pokračování tohoto článku »»»

XXIX. Putování za Vánoční vločkou na horu Říp

Letos jsme se vydali na horu Říp. Bylo nás více, než minulý rok, což bylo bezva. Měli jsme s sebou kočárek, se kterým to nebylo jednoduché zdolat, ale my jsme to závládli. Po cestě jsme našli tři kešky. První byla na stromě, druhá ve skále a třetí schovaná v díře v zemi. Kromě toho jsme si zahráli čůrando grando a běhací tichou poštu. Vyšlo nám skvělé počasí a moc jsme si to užili. Příště to bude 30. p utování za vánoční vločkou, tak si ho nenechte ujít.

Fotogalerie

http://poutnici.desitka.cz/…galerie/173/

Video