Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

24 hodin na koloběžce naposledy ve Stromovce

img-20180616-124313

Tento rok jsme se sešli v malém počtu ale nezastavilo nás to. Celé ježdění bylo poklidné i bez grilu přímo na místě. I přesto že jsme byli kvůli malému počtu skoro všici rozlámaní tak jsme se umístili na krásném 8 místě a se 333,6 na jezděných kilometrech.

Pokračování tohoto článku »»»

Tábor v Zátoce pláňat opět stojí

Během jedné noci jsme postavili tábor v  Zátoce pláňat. Po celé prázdniny poslouží oddílům Tuláci – Malešice, Tuláci – Karlín, Poutníci, Hurá do přírody a táboru rodičům s dětmi.

Fotka uživatele OddÃl PoutnÃci.

Poslední schůzka s opékáním vuřtů

dsc00004

Poslední schůzku školního roku 2017/2018 jsme strávili v Kunratickém lese, kde jsme si opékali všechno možné na místním ohništi. Zároveň jsme si zahráli na kytaru a zazpívali písničky. 

Pokračování tohoto článku »»»

Zatopené lomy a údolím Krounky

dsc00928

Ani deštivé počasí čekající na nás v okolí Skutče nás neodradilo vyrazit na výpravu pod stan a plachtu. Odvezli jsme se do Vrbatova Kostelce, kde jsme navštívili jeden ze dvanácti základních nivelačních bodů na území Česka. Poté jsme pokračovali ke Skutči. Již za svitu baterek jsme sešli do lomu, kde jsme si postavili ležení. Batohy jsme spustili do lomu na provázku :)

Pokračování tohoto článku »»»

Poutnický Top Gear 2018

Již 6. ročník Poutnického Top Gearu se konal jak jinak, než za největšího vedra na světě – v červnu. Klasika. Symbolicky jsme touto akcí otevřeli Zátoku pláňat pro konání letních táborů o prázdninách.

img-20180609-124145-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Mozaika z kachliček

Na schůzce jsme společnými silami dokázali vytvořit návrh mozaiky a poté ji vyrobit. Z mnoha přebytečných kachliček jsme vytvořili mozaiku v podobě oddílového znaku. Tu ještě následující středu vyspárujeme a vystavíme si ji do oddílové klubovny.

Pokračování tohoto článku »»»