Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Poutníkův škrpál č. 22: Poprvé, snad ne naposled

titulka-listopad-17-nahled

 

Nové číslo časopisu Poutníkův škrpál, které Poutníci měli možnost číst na Vánočce v Lužických horách v bílém království stahujte ZDE

Bruslení na Ovocňáku 2017

Na poslední schůzku jsme tradičně zamířili na Ovocný trh, kde jsme si letos poprvé zabruslili na kluzišti. Někteří bruslili úplně poprvé v životě, jiní byli již zkušení mazáci. Vzájemně jsme si všichni pomáhali a celou dobu panovala čilá zábava.     

Fotogalerie

http://poutnici.desitka.cz/…galerie/172/

Vánočka v Lužických horách v bílém království

snih-v-luzickych-horach

Vánoční výprava byla letos plná sněhu. Lužické hory nás potěšily bílou nadílkou již v pátek večer, kdy bylo potřeba ujít osm kilometrů k chatě Seleška. Noční chůze polem, lesem a do ohromného krpálu. Do chaty jsme došli zráchaní a večer začalo sněžit.

Pokračování tohoto článku »»»

Čert, Mikuláš a anděl v klubovně

cert-mikulas-andel Schůzku jsme začali pohybově. Byla zima, a tak jsme si pořádně zatancovali, čímž jsme se zahřáli a začali dělat veliký obrázek s tématikou čerta, Mikuláše a anděla. Po chvíli malování k nám vlítl čert a poté přišli i anděl s Mikulášem. Zazpívali a odříkali jsme jim básničky a dostali za to odměnu.

Pokračování tohoto článku »»»

Výroba okrasných krabiček na dárky pomocí výtvarné techniky frotáž

Na schůzce jsme vyráběli ozdobné schránky na tajemství či na dáreček. Pomocí speciální výtvarné techniky zvané frotáž to šlo jako po másle a každý si tak odnesl domů krásný výrobek.

2017-11-29-17-59-13-nahled

Fotogalerie z oddílových schůzek školního roku 2017/2018

Pokračování tohoto článku »»»

Objevování Greenlandu

nocni-pochod

Výprava na nové místo do Plzně se vydařila. Nikdo se neztratil, i když někteří k tomu neměli daleko, a ani netrpěl hlady. O naše krky se totiž staraly děti.

V pátek jsme si večer dali svíčkovanou na louce během které přišel Viking Arwan s tím, že na Greenlandu platí pravidlo – kterou půdu člověk obejde za jeden den, ta mu patří. Na cestu jsme dle mapy vyrazili až druhý den.       

Pokračování tohoto článku »»»