Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Schůzka s mumiemi

imag1021-nahled

Schůzku jsme začali venku v Heroldových Sadech. Rozdělili jsme se na dva týmy Ta spočívá v tom, že na písmeno „H“ vymyslely oba týmy dostatek slov, aby získaly každý jeden toaleťák a z něho vytvořily mumii obalili jednoho člena z týmu. Ten tým, co vymyslel více slov, tak na to vytváření měl více času.

Vyhrál tým Vikyny a tím si získal o půl minuty více času na další hru… Oba týmy svou mumii donesly do klubovny. Tam jsme mumie rozebrali. Druhá část schůzky pokračovala vevnitř v klubovně. Z minulé schůzky jsme měli rozdělané výtvory z hlíny, a tak jsme si je dodělali. Také jsme si vyrobili figurky, se kterými jsme si pak zahráli Aktivity. Potom už byl jen tradičně nástup a tím schůzka skončila.

Pokračování tohoto článku »»»

Studium mudlů: Toulání se po Kokořínsku

lyzobobo-17-005-nahled

Měli jsme sraz na Nádraží Vršovice ve 4 hodiny. Od tam tuď jsme vyrazily prvním vlakem a poté druhým vlakem. Dohromady jsme jely 2 hodiny. Když jsme přijely na vlakové nádraží počkali jsme ještě na Knedlíka protože mu ujel vlak. Hned poté jsme vyšli do baráku. Šli jsme asi 5 kilometrů. Když jsme tam došli čekala nás tam Vlčice kterou tam hodil pan správce. Ta nám ukázala kde budeme spát a my jsme si rozdělili postele. Když jsme se navečeřeli tak přišel kouzelník který nám zadal že si musíme udělat nejméně dva úkoly do dovedností,zkoušky nebo stezky a máme na to celou výpravu.

Pokračování tohoto článku »»»

Co s sebou na putovní výpravu na 3 dny

Krysař hezky zpracoval checklist pro putovní výpravy, aby nikdo na nic nezapomněl.

 

STAHUJ V pdf

 

co-s-sebou-na-3-dny-nahled

Volání na záchranku, vysněná výprava, tvorba vlastní postavy (masky)

2017-03-01-18-25-21-nahled

Počasí nám na první březnové schůzce vyšlo, a tak jsme většinu trávili venku. Naučili jsme se, jak zavolat záchranku a co je důležitého jí říct a v jakém pořadí:

 

  1. KDE se to stalo
  2. CO se stalo
  3. KOLIK je raněných

Pokračování tohoto článku »»»

Výroba kompasu, orientace v přírodě a ve městě, ohně

 

Opékání vuřtů nad vlastním ohništěm

Opékání vuřtů nad vlastním ohništěm


Na schůzce jsme přivítali novou členku Poutníků – Markétu. Schůzku jsme zahájili v parku, kde jsme se pokoušeli chytat magnet na lžíci. Povedlo se nám to nejvíce ze zhruba 4 metrů.

Pokračování tohoto článku »»»

Poutníkův škrpál č. 19: zážitkový

Poutníkův škrpál: zážitkový právě vyšel. V papírové podobě jste ho mohli obdržet na schůzce Výroba kompasu, orientace v přírodě a ve městě, ohně. Ještě jsou, tak si o ně řekněte na nejbližší akci. Anebo si aktuální číslo stáhněte TADY.

 

titulka-unor-17-nahled