Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii, výzva Tři špejle

Na schůzce jsme si povídali o tom, co to vlastně je svoboda a demokracie, o které budou všichni mluvit za pár dnů. Zároveň jsme zjistili, proč 17. listopadu nechodíme díky státnímu svátku Dne boje za svobodu a demokracii do školy.

img-20171108-181243-nahled

Připojili jsme se k výzvě Tři špejle (www.trispejle.cz). Vyrobili jsme si trojhran s národními barvami a každý o může umístit tam, kde je mu dobře a chce, aby to místo mělo své pokračování. Aby tvořilo svobodnou a demokratickou budoucnost.

Pokračování tohoto článku »»»

Halloweenská schůzka

img-20171101-182314 Schůzku jsme započali hrou v Neobyčejné klubovně. Měli jsme zavázaný balónek u nohy a hráli šlapanou. Nešlapali jsme si na nohy, ale na ty balónky. Poté jsme uklidili materiál z podzimek. A teď ta Hallowenská část. Řekli jsme si, co to Halloween je, jak probíhá, že se chodí od domu k domu s maskami a koledují se sladkosti, že se slaví 31.10… Koledovat jsme tedy nešli, ale namalovali jsme si různé masky. A jak to dopadlo? Podívejte na fotky a usuďte sami!

Pokračování tohoto článku »»»

Fantazie a kreativita na schůzce

img-20171018-182213 Na schůzce se nás sešlo celkem dost a tak bylo zapotřebí využít dětské fantazie a kreativity. Hned na začátku jsme nechali děti hledat materiál, kterým by vyzdobily slavnostní stůl když mohou použít jen dary přírody na podzim…

Pokračování tohoto článku »»»

Cesta za novým králem aneb uvězněni na jihu Čech

Ó, jaké dobrodružství a perné chvíle nás čekaly! Podzimní prázdniny jsme strávili na jihu Čech. Konkrétně ve vsi Pořešín u Kaplice. První noc se ukázal vypravěč ság, který nám přeříkal vikingskou ságu O Edzardovi a navazující vikingskou ságu O rovném boji. Obě byly zapsány v kronice, kam budeme dále psát ságy o tom, co se stalo, my sami.

podzimky-17-038-nahled

Víme, že Vikingové rohy na přilbách nenosili. Tento však ano. A je na ně patřičně hrdý.

Pokračování tohoto článku »»»

Vikingská sága o rovném boji

Hleď, noc přichází, temné chvíle k vyprávění, vzdálené ohně hoří, svět je ztišen.
Kde družina naše? Kde štít Tvůj leží, kde sekera a meč?
Kdo ještě nespí, kdo čeká na příběh?
A kdo již odevzdal se do říše snů?
Tak slyš mé vyprávění, ty, kdo bdíš…


mm8450b-160807-4154-adapt-1900-1-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Vikingská sága o Edzardovi

Bitva u Ethandunu byla výtečná. Muž jménem Edzard byl znamenitý vůdce. Jeho jméno znamená „ten, co vládne silnou rukou mečem“. Měl v boji dva bratry, Yoricka a Tyra. Vedl výpravu, kam se spolu s druhy plavili po 4 dny a noci. Boj se odehrál před setměním tak, že Král Edzard sešikoval své muže do silného chumlu. Křídla štítů se překrývala a tvořila jeden velký kruh. Edzard byl uprostřed kruhu u praporce.

vikingove-saga-edzard

Pokračování tohoto článku »»»