Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Hledáme instruktory

Proč děláme nábor nových posil?

Někteří z vás se ptali, proč děláme něco takového, jako je nábor, a to nábor instruktorů. Nejde o to, že teď nikdo z dospělých neodchází a proto není třeba hledat nové mladé posily. Právě naopak. V době, kdy tu máme fungující oddíl s partou dospěláků, je nejlepší čas nabídnout mladým lidem, kteří by rádi poznali, co všechno obnáší pracovat v oddíle, aby to zkusili u nás. Ze zkušenosti víme, že ne každé odrostlé dítě z oddílu se stane jednou instruktorem (rádcem) a pak vedoucím. A pokud se najde třeba jen pár, byť „cizích“ mládežníků, kteří mezi nás zapadnou a zapojí se do činnosti, bude to ku prospěchu všech. Věřte, že budeme pečlivě vybírat :)

 

obrazek obrazek obrazek
obrazek    

Přidej se k nám

O nás

Přidej se!

letak-2018-nahled

Tajný bod: Vlčice

,,Hmmm, palestína jo? A žlutá? Proč ne modrá? No to je jedno. Ale kdo jí má, je v Kmeni. To je dost zajímavé a lákavé.“ Tyto otázky, jsem si kladla s příchodem do oddílu Poutníci. Fajn, udělám si Základní oddílovou zkoušku. Děti mi s tím určitě pomůžou. Tajného bodu jsem se hodně bála. Je takových věcí co neumím, nezvládám úplně suprově, či z nich mám respekt. No, nevadí, až přijde ten správný čas…nějak to dopadne. 

vlcice-kmen-1-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Letní tábor Holubinky

O prázdninách jsme ukončili celoroční hru Vikingové. Nejprve na táboře probíhala volební kampaň na nového vikingského krále, kteoru vyhrála Ráchel. Podepsala s ostatními Vikingy mír a najednou… skončila celoročka. Proběhli jsme se na Spartan Race, kde někteří měli své plíce na trávníku a čekali, co bude dál. Až další ráno jsme zjistili, že jsme se dostal do poťouchlé obce ala Kocourkov zvané Holubinky. Místní starosta, poněkud zmatený Mechomír Pravák, Klouzkoslav Klobouček, pímák, vypravěč, a nejstarší obyvatel městečka, obecní radní Červomila Nejedlá, hlídající pravidla…

  tabor-18-147-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Poutníkův škrpál č. 25: Práce šlechtí

skrpal-titulka-cervenec-18

 

Stahuj Poutníkův škrpál č. 25

24 hodin na koloběžce naposledy ve Stromovce

img-20180616-124313

Tento rok jsme se sešli v malém počtu ale nezastavilo nás to. Celé ježdění bylo poklidné i bez grilu přímo na místě. I přesto že jsme byli kvůli malému počtu skoro všici rozlámaní tak jsme se umístili na krásném 8 místě a se 333,6 na jezděných kilometrech.

Pokračování tohoto článku »»»