Zajišťujeme celoroční volnočasovou činnost. Organizujeme víkendové akce, schůzky jednou týdně, letní tábor, vzdělávací akce pro širokou veřejnost a jiné netradiční programy. Přijďte se k nám podívat, věříme, že už u nás zůstanete!

Velikonoce v Nových Hradech

Ve středu jsme vyrazili z Hlavního nádraží směr Nové Hrady. Na místo jsme se dostali až za tmy, a tak jsme byli rádi, že jsme narazili na přátelské skauty, kteří bydleli pár metrů od nás. Ne, že bychom se pod vedením Vlčice a Báry ztratili, ale potkat někoho, kdo místo zná, je příjemné.

Pokračování tohoto článku »»»

Lentilka vyrobila "Korál"

Lentilka namalovala krásný obrázek korálu. Všem Poutníkům ho představila na březnové výpravě. Nyní se můžete pokochat i vy. 

dsc00583

Miky měl schůzku

Pod vedením Matěje měl Miky po dlouhé době schůzku. Hráli jsme pár zcela nových her jako třeba Překecávanou i tradiční rozehřívačku se špendlíky. A ze schůzky vznikly hned dva nové SKALPy. Příkládám do článku. Jinak se kochejte fotkami. :-)

 

127-maniodepresivni-psychoza-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Pochod za povidlovým koláčem 2017

Krásného jarního dne, přesně na Apríla v 8:55 2017, na Nádraží Vršovice jsme se sešli s dobrým pocitem. A to proto, že jsme věděli, že až ujdeme těch pár kilometrů, dostaneme povidlový koláč. Chuť na koláček dostali Koza, Kulička, Ivan, Nebojsa, Korbič, Matěj, Lentilka, Justýnka a z velkých mlsná Vlčice, Kocík a Lenka. V Benešově se k nám přidali Bebina, Efa a Řízek. Řízkovi velký dík, jelikož nás vedl.

 

kolac-17-nahled

Pokračování tohoto článku »»»

Poutníkův škrpál č. 20: ?

Vyšlo dvacáté číslo oddílového časopisu Poutníkův škrpál s názvem „?“. Totot číslo vychází pouze v elektronické verzi. Račte staho
vat.

skrpal-20-titula

Schůzka s mumiemi

imag1021-nahled

Schůzku jsme začali venku v Heroldových Sadech. Rozdělili jsme se na dva týmy Ta spočívá v tom, že na písmeno „H“ vymyslely oba týmy dostatek slov, aby získaly každý jeden toaleťák a z něho vytvořily mumii obalili jednoho člena z týmu. Ten tým, co vymyslel více slov, tak na to vytváření měl více času.

Vyhrál tým Vikyny a tím si získal o půl minuty více času na další hru… Oba týmy svou mumii donesly do klubovny. Tam jsme mumie rozebrali. Druhá část schůzky pokračovala vevnitř v klubovně. Z minulé schůzky jsme měli rozdělané výtvory z hlíny, a tak jsme si je dodělali. Také jsme si vyrobili figurky, se kterými jsme si pak zahráli Aktivity. Potom už byl jen tradičně nástup a tím schůzka skončila.

Pokračování tohoto článku »»»