Profesoři

kouzelni-tvorove-015-nahled

Lukrécie Rovnonožková

Je profesorkou v Bradavicích již třetím rokem, vystřídala bývalého profesora, který se z místa uvolnil, aby mohl více času věnovat péči o své zbylé končetiny.
      

Jejím oborem je péče o kouzelné tvory/magizoologie, které se věnuje od počátku studia v Bradavicích. Za chování zdánlivě nebezpečného zvířete byla z Bradavic dokonce jednou málem vyloučena. Nemluvě o nesčetně přestupcích, kdy například ztratila svého neviditelného mazlíčka Demiguise, přemnožení Pygmejští chumkáči narušovali výuku svoji roztomilostí nebo malý Hrabák rozkradl polovinu brnění ze školních chodeb.
      

Díky své zálibě v podivných tvorech má ale nesčetně informací, které může předávat dál. Za své nepřeberné znalosti také kromě bezprostředních zkušeností může vděčit panu Mloku Artemisu Fidovi Scamanderovi – autorovi proslulé učebnice magizoologie Fantastická zvířata a kde je najít.


vanocka-16-046-nahledMc Kinley

Pravým jménem Mc Gonagal, vyučuje spolu s pomocníkem, který má pseudonym Bezejmenný, předmět Magické divadlo. Využívá dramaturgické linky k prohloubení znalostí ohledně všech složek, které jsou k divadlu potřeba (hlas, gestikulace, kreativita…). Výsledným projektem v jeho hodinách je vlastní studentské divadlo. Vše dává do spojitosti s tím, že bez výrazných sdělovacích prostředků, jakými divadlo disponuje, nemůže čaroděj kouzlit.


Má přehled zejména na poli umění, nejen divadelního. Zná různé možnosti výtvarných technik i řemesla. Jako vedlejší předměty právě vyučuje předměty Tvořivá nauka a Ruce k práci.


dsc00385-nahled

Kamélie Vzdělaná

Profesorka lektvarů původem pochází z jižní Francie. Vystudovala jako jedna z nejlepších ve škole v Krásnohůlkách. Původně se chtěla stát Bystrozorkou, ale osud to chtěl jinak. 

Do Školy umění a magie v Bradavicích se dostala před deseti lety, kdy se ucházela o místo Černé magie.

 

 

 

Alfredus Krk

Jediný profesor Bradavic, který je moták. Nemá rád používání kouzel ve svých hodinách, jelikož je sám neumí. Vyučuje předmět studium mudlů.

Má velice rád všechny mudlovské věci a ve svém volnu zjišťuje jejich využití. Občas používá věci k nesprávným účelům jako např. izolepu, kterou si rád omotává kolem hlavy, protože si myslí, že je to lepší než čelenka.

Od obyčejného mudly byste ho běžně jen těžko rozpoznali. Spolehlivě jeho totožnost určíte podle červeno-zeleného náhrdelníku z těstovin, který ani na noc neodkládá.