Loading…

BUDOUCÍ AKCE PRO VEŘEJNOST

Akrojógové středy – každou středu od 20:00 do 21:30 | FB skupina


Historie živě!

FB událost

Cyklus neformálních setkání studentů a přátel historie nad nejrůznějšími tématy z českých i světových
dějin. Nejde o klasický přednáškový monolog, ale spíše, a budeme raději, o řízený dialog. Přijďte se
s námi setkat a zamyslet nad okamžiky dějin.
P.S. Hrnek na čaj s sebou!
___

Vedlejší přemyslovská větev Děpotliců, s mocenskou základnou ve východních Čechách, patří k opomíjeným tématům. Veřejnosti nejsou vůbec známi a ve středoškolském výkladu se s nimi setkáte jen ojediněle. Přesto se jednalo o významné muže, kteří zasáhli nejen do českých dějin 12. a 13. století.

Kdo byli tito muži, jaké bylo jejich postavení a osudy? Měli vůbec šanci někdy usednout na knížecí stolec v Čechách? Proč jsou tak často opomíjení? To a možná ještě něco navíc se dovíte v mé přednášce věnované těmto polozapomenutým Přemyslovcům.

Výsledek obrázku pro děpolticiVýsledek obrázku pro děpoltici


Diskusní seminář na téma : Když vážně onemocní člen rodiny – 13. 12. 2018 od 17:30 do 20:00 | FB událost

Na diskusní seminář, který je určen pro širokou odbornou i laickou veřejnost, se můžete registrovat pomocí e-mailu na asistent@barevnysvetdeti.cz  a na naší Facebookové události: https://www.facebook.com/events/141533749854077/?event_time_id=141533753187410 a to nejpozději do 12. prosince 2018 do 12:00 hod. Vstupné je dobrovolné. Na předběžné vyžádání mohou účastníci dostat certifikát o absolvování.

 

Semináře mají formát otevřených interaktivních setkání a soustředí se vždy na jedno téma z života rodin, rodinné politiky a sociálně – právní ochrany dětí. Cílem diskusních setkání je osvěta a vzdělávání široké veřejnosti.

Setkání probíhají formou diskuse a vždy se snaží na dané téma a problematiku nahlédnout z co nejvíce možných úhlů pohledu. To zajišťují profesionálové z praxe, vždy odborníci na dané téma, kteří jsou zváni jako hlavní hosté.

Výsledek obrázku pro diskuzni seminar barevny svet deti