Klubovna


CHCI POMÁHAT PŘI REKONSTRUKCI ROZŠÍŘENÍ KLUBOVNY

Manuální síla

Super! Díky! Ozvi se nám na mail, Facebook, telefon.

Materiální pomoc

 

Proč nová klubovna?

Podařilo se nám získat prostory bývalé restaurace nedaleko tramvajové zastávky Ruská u Heroldových sadů. Jedná se o skvělou příležitost jak zajistit, aby to ve Vršovicích žilo, a to nekomerčně. Z ruiny chceme vytvořit oddílovou klubovnu s přesahem. V dny mimo tradiční oddílové schůzky chceme prostor nabízet veřejnosti v podstatě za provozní náklady pro smysluplné projekty (přednášky, vzdělávací akce, sousedská setkávání, ubytování dobrovolníků v různých pomáhajících projektech, případně sdílet klubovnu s jinými kolektivy…).

dscn4800-nahled dscn4819-nahled dscn4798-nahled

Více fotek nového prostoru ZDE

Cesta byla dlouhá

Náš nápad není spontánní. Vznikl zhruba v roce 2015. Tehdy se náš oddíl přestěhoval do nové klubovny. Už tehdy bylo zřejmé, že pokud se bude oddíl rozrůstat, nebude prostor stačit. K našemu potěšení se tak stalo. Přečtěte si, jak se o oddílu vyjadřují děti i rodiče.

Zažádali jsme Městskou část Praha 10 o poskytnutí dalšího prostoru, který je na stejné adrese. Bývalá restaurace s vyhořelými sklepy je zhruba 15 let netknutá. Nakonec se námpodařilo rozšíření klubovny získat. Máme jasno, že si ho ale nechceme nechat jen pro sebe!

 

dsc03806 dsc03823-nahled


 

Co je náš cíl?

1) Přetvořit bouračku na hezký prostor.

Práce budou probíhat svépomocí. Máme mezi sebou schopného stavaře, kontakty na elektrikáře, instalatéry, truhláře a hromadu nadšených dětí, rodičů i vedoucích, kteří nakonec zrekontruují prostor tak, že bude zářit.

 

2) Využívat prostory k činnosti dětského oddílu + mít zde sklad materiálu.

Schůzky: Převážně v zimním období je vnitřní prostor žádoucí. V mínus 15 °C není zrovna jednoduché vést schůzku venku. Uvnitř lze zažít i tak četná dobrodružství.

Přípravy na akce: Porady vedoucích k realizaci akcí jsou stěžejní záležitostí pro následný průběh kvalitní akce. Zároveň prostor poskytuje možnost vyrábět rekvizity potřebné k akcím.

Borcovky: Akce pro širokou veřejnost. Vyráběli jsme ptačí budky i vlastní nože, pořádali jsme kurz první pomoci zážitkovou metodou s realistickými simulacemi, realizovali program pro starší děti zaměřený na seznámení se s hodnotami. To vše v extrémně malém prostoru s kobercem. Prostor, který chceme rekonstruovat zajistí komfort a navíc navýší kapacitní možnosti pro účast na akcích.

 

3) Nabízet prostor kolektivům s ušlechtilými cíly

Realizovat v Praze akci, která má být finančně nenáročná a zároveň má být „indoor“, je nesmírně obtížné. Chceme podpořit dobré akce a poskytnout pořadatelům zázemí, které je a následně tedy účastníky finančně nezatíží.

Akce, které chceme podporovat jsou například: ubytování pro nepražské kolektivy pracující s mládeží / nekomerční vzdělávací akce (kurzy první pomoci, školení pro oddílové vedoucí, kurzy pro pedagogy aj.) / prostor pro komunitní setkávání (mužské a ženské kruhy, veřejné debaty, lokální projekty, filmové projekce, přednášky atp.)

 

Naše klubovna se od školního roku 2015/2016 nachází v ulici Norská 16 na Praze 10. Je v přízemí s okny do vnitrobloku. Máme v pronájmu 3 místnosti a můžeme využívat místní dvorek. V roce 2017 budeme rekonstruovat další prostory, kam se klubovna rozšíří. 

 

dsc03806-nahled dsc03823-nahled

Výběr akcí z klubovny:

Jak jsme dávali prostor do kupy v roce 2015

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Více fotek z rekonstrukce ZDE
       

Mnohokrát děkujeme za finanční i materiální podporu:

 • Společnost GUMEX nás podpořila částkou 15.000 Kč
 • Adéla Ticová, Alča a Káča, Aleš Rogalewicz, Anna Fišerová, Anna Freislebenová, Bára Ordošová, Beruna, Bombrlata Jaroměř, Daniela Latrová, Dráček, Emil, Eva Olexová, Helena Kalašová, Helena Kejmarová, Horydoly.cz, Hynek Roubík, Charousnice, Iva Kouklová, Iva Soukupová, Jana Klimentová, Jana Komrsková, Jarda, Jarmila Ticová, Jenůfka, Jiří Hemelík, Jiří Kadlec, Jiří Lužnický, Jiří Zabilanský, Karel Jakubec, Kejlovae, Klára Kostková, Klára Majerová, Klára Pěnkavová, Lenka Černá, Libuše Latrová, Lucie Hronová, Magdalena Šejnová, Maňasovi, Marcela Wienerová, Markéta Vavrochová, Martin Suchý, Martina Marešová, Matava2, Matěj Turek, Michaela Šafářová, Michal Matyáš, Milan Pavelka, Miroslav Londýn, Nikola Roubalová, o_k, Opičák, Patrik Pavel, Pavel Žák, Petr Krútek, Petr Kubala, Petr Molka, Petra Fišerová, Pytlák, Renata Máchová, Šárka Nejedlíková, Tomáš Heller, tvujdedek, Tygřík, tyna.topic, Veronika Goetzová, Veronika Votrubova, Vlčice, Xargosovo: podpořili na Startovači rekonstrukci Neobyčejné klubovny
 • Ondřej Bartoš: velice děkujeme za věnování pájky.
 • Lanové centrum PROUD, pobočka Praha: darovali oddílu lezecké vybavení
 • Kateřina Nováková: věnovala oddílu 500 Kč na jeho provoz
 • Milan Suchý (Mylun, oddíl Skasapa): 5.000 Kč na nové regály / police a ostatní vybavení klubovny
 • Magistrát hlavního města Prahy: pravidelné dotace v různé výši
 • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky: pravidelné dotace v různé výši
 • Pavla Benešová: poskytování materiální pomoci (tužky, pastelky, papíry, lepidla…)
 • Míla Lacina: pomoc při dřevostavbách, výroba rekvizit a pomoc se dřevem všeobecně bez nároku na honorář
 • Michal Kocián: stěhování, autodoprava, stavební práce na nové klubovně, materiální podpora
 • Kuba Turek: za UpDown Media, s.r.o. poskytuje zdarma veškerý provoz našich webových stránek a dává nám prostor k záloze fotek, videí a jiných dokumentů.
 • Karel Holeček: zdarma oddílu poskytl sadu nářadí na vybavení dílny
 • Kristýna Chvojková: <200 Kč Kč věnovala na chod oddílu
 • Kryssar <200 Kč věnoval na chod oddílu
 • Karel Kremer <200 Kč věnoval na chod oddílu
 • Manželé Fialovi: věnovali nám 2 nová dlouhá tenká lana na navijáku a hromadu věcí do odměn
 • Lucka Čapková: pravidelné měsíční úklidy klubovny
 • Helena Koutecká: věnovala oddílu vybavení do kuchyňky v podobě příborů a jiných věcí
 • Hana Turková: věnovala oddílu markétu (ruční vysavač)


 • A dále všichni lidé, kteří nás podporují slovně, skrze Facebook, příspěvky v Poutníkově škrpálu, i jakkoli jinak. Bez Vás by to taktéž nevypadalo, jak to (skvěle) vypadá!