21. 10. 2017, Norská 16, Praha 10

Pozoruhodná vyprávění dobrodruhů. Mysl ve stavu „WOW!“, ústa dokořán, dech zastavený.

PRO KOHO?

Jedná se o akci zařazenou do projektu Borcovky. Jde tedy o vzdělávací akci pro širokou veřejnost. Jsi vřele zván a bude o Tebe dobře postaráno.

CO ZAŽIJEŠ

ROZLIČNÁ VYPRÁVĚNÍ, OČI NA STOPKÁCH, OBOČÍ NAD HLAVOU JAKO V KOMIKSECH.

Podívej se na UPOUTÁVKU!

CESTOVÁNÍ

Dobrodružství není jen o cíli. Je i o cestě samotné. A ta nakonec ani nemusí být dlouhá míle daleko. Mnohdy stačí jen pár kroků, když je mysl bystrá. Neříkejte, že vás to neláká.

Příroda

Opuštění města, rozmanitost živočichů i rostlin, okouzlující krajina, slunce, pára, déšť, hvězdy, mlha, vítr. Šum lesů i vysoké trávy. Mazlavý jíl, sypký písek i tvrdé skály. Chutná voda ze studánky. Zní to lákavě?

Nebezpečí

Opuštění bezpečí známého, riziko číhající neustále poblíž. Oči, uši i tělo soustavně ve střehu. Pomyslel jsem na vybavení? Mám dost sil? Uslyším ještě volat svůj vnitřní uklidňující hlas? Zvládnu to? Ano! Co cítíte vy, když vám hlavou běží tyto myšlenky?

Dálky

Širé moře, velké louky, pusté hory, rozlehlé prérie, sutě, jezera, rybníky, jeskyně, kaňony. Letí šíp savanou a nikde ani živáčka. Jen ty. Samota a klid. Zní to báječně?

Domov

Návraty po cestách, teplá slova od blízkých, rodinná objetí, rozzářené úsměvy, radost a hrdost. To vše a mnohem víc můžeš cítit, slyšet i vidět po návratu z tvé cesty.

Rozhodnutí

Vnuknutí myšlenky, svrbění konečků prstů, stále častější návrat mysli a nakonec konečné rozhodnutí. „Já chci.“ Od té chvíle už rozhodnutí snad nelze zastavit. Člověk se pohybuje, pohybuje se všemi směry a nelze ho zastavit.

Pohyb je mu dán jako nutnost, jako touha, jako potřeba. (Miroslav Horníček, Chvála pohybu)

VYBRANÉ FOTKY OD ŘEČNÍKŮ

Krása dobrodružství je v prožitku samotném. Však alespoň částečně nahlédněte do onoho mysteria skrze fotografie s příběhem.

ŘEČNÍCI (postupně přibývají)

Každý je osobitý. Jedno je však spojuje. Je to touha. U někoho je spontánní, impulzivní, někomu nejprve jiskří oči, jiný plánuje dopodrobna.

ONDŘEJ TUREK

Opičák

#dobrodruzstvi #no_limits #just_for_joy Nadšený koloběžkář a outdoor týpek všeho druhu. Odmítám fitka, posilovny, sypání, doplňky stravy, steroidy a plácání po ramenou. Párky jsou mým denním chlebem a rád spím venku u ohníčku. Cestuji pro prožitek, ne pro výkon. Sám i nesám. Jen ne se Sámem. Ten umřel.

MATĚJ TUREK

Millhouse

Rád chodí pešky a poznává místa blízká i daleká. Potvrzuje si tím, že v Česku je nejkrásněji. Na svých toulkách sbírá kešky, kterých má už 8 tisíc. Neopovrhne cyklistikou, lezením, pádlováním, lyžováním…

Libuše Latrová

Bláťa

Řečník zatím neodtajnil informace o sobě

JIŘÍ KADLEC

Julda / Brňák

Jsem nadšený cyklista, lyžař a občasný cestovatel. Většinou svoje cesty spojuji právě s některým ze sportů.

POŘADATEL

Oddíl Poutníci

ODDÍL POUTNÍCI – Stezka pro život

Spokojené děti i vedoucí, nadšení rodiče, jehličí až za ušima, vstávání na východ slunce, koupání v Zátoce pláňat, boule a modřiny, smích štěstí i láska. Pro vedoucí 24 hodin práce v jediném dni, pro děti hra i výuka toho, co ve škole nezískají. Život v přírodě, celoroční hry, jiné světy a vůbec snaha ukázat, že tenhle svět a život jako takový přes všechny neduhy a kotrmelce stojí za to. Snaha ukázat, že život se nemusí jen odžít, ale dá se i prožívat.

Oddíl poutníci pořádá akce pro děti od 6 do 15 let a vzdělávací akce pro veřejnost. Viz poutnici.desitka.cz/o-nas

Kontakt

  •   +774 570 292 (Ondřej Turek –Opičák)
  •   oddilpoutnici@gmail.com.
4

Řečníků

8

Přihlášených

16

Zájemců

999999

Zážitků

DOTAZY?

Neváhejte nás kontaktovat.

PROGRAM aneb JEDNOTLIVÁ VYSTOUPENÍ

ZA LANGOŠEM NA KOLOBĚŽCE 10:00 – 10:20

Ondřej Turek – Opičák

Jedné noci v jednom městě - vylidněné autobusové nádraží - osamělý muž s patnáctikilovým batohem na zádech v reflexní vestě - kola koloběžky se dávají do otáčivého pohybu - cedule s přeškrtnutým nápisem BRNO - vyhlídky cesty dlouhé 400 kilometrů - noc Proč vyrazí člověk do Maďarska na koloběžce, aby každý den ujel přes 100 kilometrů? Proč byla cílem poměrně neznámá vesnička ve středozemí? Jak se stane, že se místo mapy nalézá v kapse pouze ušmudlaný papírek s názvy průjezdních měst? Kde se spí na těchto cestách v mrazivém počasí? Chutná langoš v Budapešti stejně jako ten český? S čím se může takový člověk vrátit?

VIKINGSKÁ ODYSSEA DOMOVEM OBRŮ 10:25 – 10:45

Matěj Turek – Millhouse

Putování norským pohořím Jotunheimen s batohem na zádech. Ledovcová údolí plná jezer a ostré skalnaté štíty. Který vrchol vyhraje bitvu?

Hiking v zemi Indiánů

Jiří Kadlec – Julda / Brňák

Při jedné ze svých cest jsem se ocitnul na západním pobřeží Kanady a USA, kde jsem zažil krásné hiky k ledovcovým jezerům, adrenalin při sjezdech ve Whistler bike aréně a krásu přírody v místech jako je Grand Canyon a Yosemite.

ZANZIBAR (TANZÁNIE)

Libuše Latrová – Bláťa

Co lze zažít na východním pobřeží Afriky? Je to zcela jiný svět, než jaký známe. Vyprávění očima cestovatelů, nikoli očima televizních kamer.

CENA

Cena je příjemná. Pohybuje se v řádu 0 – ∞.

Pokud se rozhodnete kdykoli během dne věnovat buď přímo peníze, poděkování, svůj příběh, nebo jakoukoli věc, kterou by oddíl využil, budete mít možnost. Na místě bude nenápadně umístěna sklenice od okurek s nápisem "dobrovolný příspěvek". V případě materiální povahy věcí prosím oslovte nějakého vedoucího.

Finance, které během dne případně vybereme, budou použity na částečné splacení velkých nákladů na rekonstrukci rozšíření klubovny oddílu (o co se jedná?).

Pro inspiraci k materiálu jistě poslouží seznam věcí, co aktuálně potřebujeme.

PŘIHLÁŠKA

Přihláška je důležitá z důvodu kapacity prostorů klubovny oddílu Poutníci. Zatím jsou stále volná místa, proto neváhej a přihlaš se co nejdříve. Velmi nám to pomůže. Díky moc.

KDE?

Akce bude probíhat v klubovně oddílu Poutníci. Nalezneš ji na adrese Norská 16, Praha 10 – Vršovice. Nachází se poblíž mhd zastávek SLovinská (BUS), Ruská (TRAM), Tolstého (BUS), Vršovické Náměstí (TRAM) a případně Čechovo Náměstí (TRAM, BUS).

Níže přikládáme mapu, ale kdybys měl přesto problém naši klubovnu najít, neváhej nás kontaktovat na telefonu 774 570 292 (Opičák) či 728 312 480 (Bláťa).

 

UPOUTÁVKA