Borcovka

Nejbližší borcovka: 13. 6. 2018, Co se to tu sakra děje?!, Neobyčejná klubovna

Zhruba před 10 lety byl nalezen deník tehdy 16letého chlapce, který si začal psát počátku zlomového roku 1948. Dospívající chlapec zde popisoval běžný život ze svého úhlu pohledu. Zajímavé však je, jak vnímal tehdejší nástup komunismu, který se v zápisech do deníku promítá.

Zápisy v deníku budou doplňovat program, kde bude představen nástup totalitního režimu v poválečném Československu. Mimo historických dat budeme kombinovat program osobními příběhy a na samotný závěr se pokusíme zhodnotit, zda jsou v roce 2018 v České republice paralely, zda a nakolik je vážná hrozba nástupu obdobného režimu v blízké době.

První část programu bude vyprávěcí a faktická, druhá bude věnována diskuzi mezi přednášejícími a účastníky programu.

Účast na akci doporučujeme od 14 let věku.

Těšíme se na vás.

Ondřej Turek a Kateřina Bušová

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

FB událost zde: https://bit.ly/2rvDF0T

 


borcovka-logo-nahledSmyslem projektu Borcovky je uskutečňovat vzdělávací akce pro širokou veřejnost. Pokud bude přiloženým znakem označena nějaká akce, nebojte se s sebou vzít rodinné příslušníky, spolužáky, kamarády či kolegy z práce. 

Na převážně jednodenních Borcovkách nebudeme hrát hry, ale něco se společně naučíme. Jednou to třeba bude stříhání videa, jindy výroba ptačích budek.

Jestli máte pocit, že umíte něco, co ostatní ne, neváhejte nám říct. Dohodneme se na pořádání vaší borcovky. Jestli máte nápad, co by se dalo zorganizovat, neváhejte nám to říct také. Najdeme správného odborníka na danou problematiku.

 

Plánované borcovky:

  • Úklid přírody - datum neznámé
  • Ekonomická borcovka - datum neznámé
  • Právo pro vedoucí dětských organizací - datum neznámé

Proběhlé Borcovky: